Zobacz pogodę

Zobacz pogodę

Centrum Informacji Turystycznej

Powrót

Gmina Chmielno pozyskała dofinansowanie na realizację projektu w ramach Działania 11.4. Ochrona różnorodności biologicznej RPO WP 2014-2020 pn. „Ukierunkowanie ruchu turystycznego w Gminie Żukowo i Gminie Chmielno poprzez utworzenie ścieżek dydaktycznych oraz zagospodarowanie terenów ważnych przyrodniczo”.

W ramach inwestycji powstaną ciągi pieszo-jezdne mające na celu ukierunkowanie ruchu turystycznego w wyznaczonych miejscach, punkty odpoczynku dla korzystających ze ścieżek oraz obiekty służące szeroko rozumianej edukacji ekologicznej. Jednocześnie projekt obejmuje powstanie elementów małej architektury.

Ścieżki dydaktyczne powstaną w trzech lokalizacjach:

  1. Pierwszą lokalizacją jest teren położony między miejscowościami Chmielno-Zawory. Planowana ścieżka ma długość około 3,5 km, a jej przebieg rozpoczyna się od parkingu gminnego znajdującego się w centralnej części wsi Chmielno, ulicą Grodzisko, przez wyspę Łochew w kierunku miejscowości Zawory do punktu widokowego na Górze Tamowej.
  1. Druga ścieżka dydaktyczna powstanie w ramach przebudowy drogi powiatowej relacji Miechucino - Borzestowo (Garecznica). Planowana ścieżka będzie przebiegać z Miechucina od ul. Jeziornej brzegiem jeziora Wielkiego do ulicy Szlak Kaszubski na wysokości parku rekreacyjnego w kierunku Borzestowa drogą powiatową, dalej do parkingu w Borzestowie. Z parkingu istnieje dojście piesze do Grodziska (Garecznicy).
  1. Kolejna ścieżka dydaktyczna została zaplanowana w Miechucinie. W ramach zadania zostanie wykonany ciąg pieszy wzdłuż linii jeziora Wielkiego. Planuje się wykonanie trzech pomostów drewnianych posadowionych na palach oraz zabezpieczonych barierkami.

Zakres prac obejmuje stworzenie wzdłuż ścieżek dydaktycznych małej infrastruktury w postaci ławek, stołów, stojaków na rowery czy tablic informacyjnych.     

Wykonawcą dwóch spośród trzech etapów inwestycji (Chmielno-Zawory, Miechucino-Borzestowo) jest firma Usługi Ogólnobudowlane „Szelbruk” Piotr Szela, z którą w dniu 28.10.2019 r. Wójt Gminy Chmielno podpisał umowę o łącznej wartości 646,767,90 zł. 

Aktualnie trwa postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy, któremu zlecona zostanie budowa ścieżki dydaktycznej wraz z kładkami nad jeziorem Wielkim w miejscowości Miechucino.

 

Partnerzy Gminy Chmielno

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png09.png10.png11.png
http://chmielno.pl
Realizacja: StudioArt.biz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand