Zobacz pogodę

Zobacz pogodę

Centrum Informacji Turystycznej

Powrót

Gmina Chmielno pozyskała dofinansowanie na realizację projektu w ramach Działania 11.4. Ochrona różnorodności biologicznej RPO WP 2014-2020 pn. „Ukierunkowanie ruchu turystycznego w Gminie Żukowo i Gminie Chmielno poprzez utworzenie ścieżek dydaktycznych oraz zagospodarowanie terenów ważnych przyrodniczo”.

W ramach inwestycji powstaną ciągi pieszo-jezdne mające na celu ukierunkowanie ruchu turystycznego w wyznaczonych miejscach, punkty odpoczynku dla korzystających ze ścieżek oraz obiekty służące szeroko rozumianej edukacji ekologicznej. Jednocześnie projekt obejmuje powstanie elementów małej architektury.

Ścieżki dydaktyczne powstaną w trzech lokalizacjach:

  1. Pierwszą lokalizacją jest teren położony między miejscowościami Chmielno-Zawory. Planowana ścieżka ma długość około 3,5 km, a jej przebieg rozpoczyna się od parkingu gminnego znajdującego się w centralnej części wsi Chmielno, ulicą Grodzisko, przez wyspę Łochew w kierunku miejscowości Zawory do punktu widokowego na Górze Tamowej.
  1. Druga ścieżka dydaktyczna powstanie w ramach przebudowy drogi powiatowej relacji Miechucino - Borzestowo (Garecznica). Planowana ścieżka będzie przebiegać z Miechucina od ul. Jeziornej brzegiem jeziora Wielkiego do ulicy Szlak Kaszubski na wysokości parku rekreacyjnego w kierunku Borzestowa drogą powiatową, dalej do parkingu w Borzestowie. Z parkingu istnieje dojście piesze do Grodziska (Garecznicy).
  1. Kolejna ścieżka dydaktyczna została zaplanowana w Miechucinie. W ramach zadania zostanie wykonany ciąg pieszy wzdłuż linii jeziora Wielkiego. Planuje się wykonanie trzech pomostów drewnianych posadowionych na palach oraz zabezpieczonych barierkami.

Zakres prac obejmuje stworzenie wzdłuż ścieżek dydaktycznych małej infrastruktury w postaci ławek, stołów, stojaków na rowery czy tablic informacyjnych.     

Wykonawcą dwóch spośród trzech etapów inwestycji (Chmielno-Zawory, Miechucino-Borzestowo) jest firma Usługi Ogólnobudowlane „Szelbruk” Piotr Szela, z którą w dniu 28.10.2019 r. Wójt Gminy Chmielno podpisał umowę o łącznej wartości 646,767,90 zł. 

Aktualnie trwa postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy, któremu zlecona zostanie budowa ścieżki dydaktycznej wraz z kładkami nad jeziorem Wielkim w miejscowości Miechucino.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielnie poszukuje kandydata na kuratora osoby częściowo ubezwłasnowolnionej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w siedzibie GOPS w Chmielnie ul. Gryfa Pomorskiego 33, bądź pod nr telefonu : 0-58 685 68 69 w terminie do 31.10.2019r.

 

15 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli na nią zaproszeni goście m. in. przedstawiciele Urzędu Gminy w Chmielnie na czele z wójtem panem Michałem Melibrudą oraz dyrektorzy i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół. Wszystkich zebranych serdecznie przywitała dyrektor szkoły pani Hanna Dawidowska.

            Podczas części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne, a także sportowe. Jednak, co najważniejsze, mieli okazję do złożenia swoim nauczycielom życzeń i podziękowań: „A wdzięczność nasza bez granic…”

Gościnnie wystąpił również chór ze Szkoły Podstawowej w Borzestowie pod kierunkiem pani Justyny Pobłockiej.

            Punktem kulminacyjnym uroczystości było uhonorowanie przez wójta Michała Melibrudę nauczycieli i dyrektorów za ich wyróżniającą pracę. Nagrody otrzymali:

- z gminnego przedszkola w Chmielnie panie Joanna Kąkol oraz Joanna Penkowska;

- Szkoła Podstawowa w Chmielnie – panie Elżbieta Pryczkowska i Anita Puzdrowska oraz pan dyrektor Witold Maćków;

- Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie – dyrektor Hanna Dawidowska oraz pani Katarzyna Szreder;

- Szkoła Podstawowa w Reskowie – dyrektor Grażyna Kąkol, pani Renata Młyńska;

- Szkoła Podstawowa w Borzestowie – p.o. dyrektora pani Katarzyna Klinkosz oraz pani Dorota Głodowska;

- Szkoła Podstawowa w Miechucinie – dyrektor Helena Płotka, pani Aldona Adamczyk i pan Mirosław Byczkowski.

Informacja dotycząca zamknięcia drogi wojewódzkiej DW211:

1. Sobota 19.10.2019 -Zamknięcie odcinka drogi od miejscowości Mojusz do miejscowości Glinno – schemat nr 3 (załącznik)

2.     Poniedziałek 21.10.2019 - Zamknięcie odcinka drogi od miejscowości Glinno do miejscowości Miechucino– schemat nr 5 (załącznik)

3.     Wtorek 22.10.2019 - Zamknięcie odcinka drogi od miejscowości Sierakowice do miejscowości Glinno – schemat nr 1 (załącznik)

4. Środa 23.10.2019 - Zamknięcie odcinka drogi od miejscowości Cieszenie do miejscowości Kożyczkowo (Garcz)– schemat nr 8 (załącznik)

Gmina Chmielno przystąpiła do prac budowlanych polegających na przebudowie ulic: Słoneczna (droga nr 154036G), Kwiatowa (droga nr 154037G), Spokojna (droga nr 154038G), Osiedlowa (droga nr 154039G) w Miechucinie.

Wykonawca: HYDRO-MAG Sp. z o.o. (adres: Garcz, ul. Kartuska 46, 83-333 Chmielno)

Koszt inwestycji: 1.340.000,00 zł brutto

Przebudowa ulic: Słoneczna, Kwiatowa, Spokojna zakończy się w 2019 r., a ulicy Osiedlowej wiosną 2020 r.

W ramach przedmiotowej inwestycji, Gmina Chmielno pozyskała dofinansowanie w wysokości 562.420,00 zł z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadania pn. „Przebudowa ulic: Słoneczna (droga nr 154036G), Kwiatowa (droga nr 154037G), Spokojna (droga nr 154038G) w Miechucinie”.

Partnerzy Gminy Chmielno

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png09.png10.png11.png
http://chmielno.pl
Realizacja: StudioArt.biz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand