Zobacz pogodę

Zobacz pogodę

Centrum Informacji Turystycznej

Powrót

9 sierpnia 2019r. Uczestnicy ŚDS Chmielno i WTZ Chmielno otrzymali zaproszenie o udziału w IV Letnim Festiwalu Prezentacji Scenicznych Osób Niepełnosprawnych „Kolorowe Anioły”, który odbył się w Muszli Koncertowej przy ul. Słonecznej w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach w Gminie Ustka pod honorowym patronatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na Festiwalu zaprezentował się nasz zespół muzyczny TUTII pod przewodnictwem Pani Hanny Pek z utworem "The Sound Of Silence"  w związku z czym zespół otrzymał I miejsce w kategorii " Anioły Instrumentalne" jak również otrzymał Nagrodę Starosty Słupskiego oraz Pani Hanna Pek otrzymała wyróżnienie najlepszego instruktora na festiwalu. Uczestników oceniali: instruktor wokalno – teatralny Zorza Sędzicka (przewodnicząca Jury), instruktor wokalno – teatralny Marianna Teresińska, instruktor wokalny i wokalistka – Karina Werra oraz przedstawiciel zdobywców Grand Prix 2018 „Kolorowych Aniołów” grupy teatralnej DPS Lubuczewo „Epitetem po Metaforze”.W konkursie wzieła udział rekordowa liczba uczestników z 13 placówek. Na scenie w Rowach zaprezentowali się artyści z: Chmielna, Lęborka, Przytocka, Chojnic, Czarnego, Machowina, Kobylnicy, Lubuczewa, Słupska, Machowinka, Kleszczewa Kościerskiego, Potęgowa. Widzowie zobaczyli 32 prezentacje sceniczne w kategoriach: wokalnej, instrumentalnej, poetyckiej, teatralnej i tanecznej (2 teatralne, 19 wokalnych, 8 poetyckich, 2 instrumentalne, 1 taneczna). 

Wolontariusze Paczki poszukiwani. 

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W szeregi SuperW, jak w obu projektach nazywa się wolontariuszy, można wstępować do października – im szybciej, tym lepiej. By Paczka i Akademia odbyły się również w tym roku i pomogły tysiącom potrzebujących rodzin oraz dzieci z problemami w szkole potrzeba 13 tys. bohaterów. Chcesz zostać jednym z nich? Wejdź na www.superw.pli wyślij zgłoszenie. Dzięki Tobie zmienią się historie ludzi w potrzebie! W tym roku powraca rejon Kartuzy projektu Szlachetna Paczka. Rusza także kolejna edycja Akademii Przyszłości przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach. 

 

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty, zaś Akademia Przyszłości po raz siedemnasty. Oba programy od lat wspierają potrzebujących, pomagają im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, budują w nich pewność siebie i wzmacniają poczucie własnej wartości.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł.

Z kolei przez cały rok szkolny 2018/2019 w programie Akademii Przyszłości uczestniczyło ok. 2 tys. dzieci. Każde z nich raz w tygodniu spotykało się na indywidualnych zajęciach ze swoim osobistym tutorem-wolontariuszem, ucząc się nowych rzeczy, poznając swoje mocne strony i przełamując ograniczenia.

Sens, radość i satysfakcja

Siłą obu programów są wolontariusze. W Szlachetnej Paczce to oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby i dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. A potem towarzyszą im w ich zmianie życia i wspierają na drodze do samodzielności. W Akademii Przyszłości stają się zaś dla dzieci mentorami i przyjaciółmi – otwierają je na świat, pomagają wydobyć z nich ich talenty i bardzo często zamieniają się w jedne z najważniejszych osób w ich życiu.

W obu projektach pracy wolontariuszy – nie przez przypadek nazywanych SuperW – towarzyszy ogromna satysfakcja, radość z pomagania i poczucie sensu. Aż 79% z nich deklaruje, że udział w Paczce i Akademii to najważniejsze doświadczenie w ich życiu. Dzieje się tak m.in. dlatego, że widzą efekty swojego zaangażowania. Choćby takie jak ten, że aż ponad 80% podopiecznych Akademii Przyszłości w edycji 2017/2018 zadeklarowało, że wreszcie uwierzyło w siebie, dowiedziało się, w czym są dobrzy i odnosiło sukcesy.

Wolontariat, czyli o wiele więcej

-Przyszłam do Paczki, bo szukałam miejsca, gdzie mogłabym dobrze spożytkować swoją energię– mówi Karolina, jedna z kilkunastu tysięcy SuperW, którzy brali udział w XVIII edycji Szlachetnej Paczki. – Ale to, czego się nauczyłam, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W życiu nie pomyślałabym, że wolontariat może tyle dać. Sprawdziłam się w promocji, w logistyce, brałam udział w arcyciekawych szkoleniach. Bardzo się rozwinęłam.

-Dzięki tobie w życiu konkretnych ludzi, których poznałeś, do których dotarłeś, których w jakimś sensie „odkryłeś”, rozpoczyna się wielka zmiana na dobre. To niesamowite– mówi Sebastian, również wolontariusz Paczki. – Ale w Paczce poznajesz też ludzi, którzy angażują się tak samo jak ty. Nawiązujesz znajomości z ludźmi, którzy chcą mieć wpływ na to, co się dzieje w waszej okolicy i wiedzą, jak to osiągnąć. Czujesz, że stajesz ważnym członkiem w swojej społeczności. To dzięki temu ten projekt jest taki magiczny i wyjątkowy.

Dzięki Tobie spełnią się marzenia

By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl, odbyć rozmowę z lokalnym koordynatorem projektu
i rozpocząć szkolenie wdrożeniowe. Rekrutacja SuperW ruszyła 3 czerwca i potrwa do października, jednak im szybciej podejmie się decyzje o rozpoczęciu tej – jak zgodnie twierdzi większość wolontariuszy – „przygody życia”, tym więcej czasu pozostanie na dobre zaplanowanie wszystkich swoich przyszłych działań.

Dlaczego warto? Bo dzięki Tobie naprawdę mogą zmienić się historie życia ludzi w potrzebie – dzięki Tobie będą mogły spełnić się ich marzenia. Również takie: „Przespać noc w łóżku. W ciepłym pokoju”, „Choć raz nie odmówić, gdy córka prosi, by kupić jej czekoladę albo gazetę”, „Usiąść i niechby tylko przez dwa dni nie martwić się, skąd wziąć pieniądze na jedzenie”.

Do zobaczenia na www.superw.pl. Nie czekaj.

 

 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeń nw załączniku. 

OGŁOSZENIE

 

Informujemy, iż dnia 16 sierpnia 2019 roku (piątek) Urząd Gminy Chmielno będzie nieczynny. W sprawach dotyczących zgonów proszę o kontakt telefoniczny pod nr 506-087-107.

Już wkrótce rozpocznie się przebudowa ulic: Osiedlowej (droga nr 154039G), Słonecznej (droga nr 154036G), Kwiatowej (droga nr 154037G) i  Spokojnej (droga nr 154038G)  w Miechucinie. W dniu 5 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Gminy Chmielno Wójt  Michał Melibruda podpisał umowę z wykonawcą HYDRO-MAG Sp. z o.o. z Garcza wyłonionym w ramach przetargu nieograniczonego. Zakres zadania obejmuje: budowę pieszojezdni z kostki brukowej wraz  z odwodnieniem. Inwestycja znacząco wpłynie na bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników i mieszkańców. Koszt inwestycji wynosi 1.340.000,00 zł a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 614.888,00 zł. Planowana przebudowa ulic: Słonecznej, Kwiatowej i Spokojnej zakończy się w 2019 r., a ulicy Osiedlowej wiosną 2020 r.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

Partnerzy Gminy Chmielno

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png09.png10.png11.png
http://chmielno.pl
Realizacja: StudioArt.biz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand